منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

آیین اختتامیه هفته “قرآن و عترت” کرمانشاه برگزار شد

40873

1395/02/23

آیین اختتامیه هفته قرآن و عترت کرمانشاه با معرفی برگزیدگان جشنواره‌ها و مسابقات این هفته برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، ابراهیم رحیمی زنگنه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان استان، امروز(23 اردیبهشت) برگزار شد، با بیان اینکه قرآن سفره گسترده الهی است و نازل شده تا انسان را به کمال برساند، گفت: همانطور که جسم انسان به غذای مادی نیاز دارد، روح ما هم نیاز به غذای روحانی دارد و تمسک به قرآن می‌تواند روح گرسنه انسان را سیر کند.

وی با بیان اینکه خوشختانه استان کرمانشاه جزو هشت استانی بود که توانست هفته قرآن و عترت را برگزار کند، افزود: تلاش ما این بود در این هفته بتوانیم قرآن را در همه لایه‌های هنری تسری دهیم تا آرام آرام جامعه به سمت حقایق قرآنی پیش برود و روز به روز شاهد حضور و بروز فرهنگ قرآنی در هنر سرزمین‌مان باشیم.

وی افزود: در طول این هفته جشنواره‌ها، همایش‌ها و مسابقات خوبی با موضوع قرآنی در استان برگزار شد که امروز از برگزیدگان آنها تجلیل می‌شود.

رحیمی زنگنه اظهار کرد: در این هفته جشنواره سرودها و نغمات قرآنی در سه رشته اذان، تواشیح و سرود در استان برگزار شد که برگزیدگان آن مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم و فیلنامه نویسی قرآنی، گفت: در بخش فیلم داستانی و کوتاه جشنواره 35 اثر، فیلم مستند 25 اثر، پویانمایی یازده اثر و فیلمنامه نویسی 35 اثر به دبیرخانه این جشنواره رسید که این آثار داوری شده و برگزیدگان معرفی می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی و نمایشنامه نویسی قرآنی در طول این هفته، گفت: 37 اثر در بخش تئاتر خیابانی و 35 اثر در حوزه نمایشنامه نویسی به دبیرخانه این جشنواره رسید که این آثار نیز داوری شده و برگزیدگان مشخص شدند.

رحیمی زنگنه برگزاری نمایشگاه صنایع دستی قرآنی را از دیگر برنامه‌های هفته قرآن و عترت کرمانشاه معرفی کرد که 150 اثر در آن به نمایش درآمد.

وی همچنی با اشاره به برپایی جشنواره هنرهای تجسمی قرآنی در استان، گفت: در این جشنواره 80 اثر در بخش خوشنویسی، 80 اثر در بخش نقاشی و 100 اثر در بخش گرافیک به دبیرخانه جشنواره رسید که این آثار نیز داوری شده و برگزیدگان مشخص شده‌اند.

وی به برگزاری همایش تجلی قرآن و حدیث در شعر شاعران کرمانشاه که در دو بخش شعر کردی و شعر فارسی برگزار شد نیز اشاره کرد و گفت: 70 مقاله شامل 30 مقاله در حوزه شعر کردی و 40 مقاله در حوزه شعر فارسی به دبیرخانه این جشنواره رسید که همه این آثار داوری شده و 26 مقاله برتر در قابل کتابی چاپ شده است. همچنین امروز از شش مقاله برتر این همایش تقدیر می‌شود.

رحیمی زنگنه به برگزاری نمایشگاه کتب قرآنی نیز در طول این هفته اشاره کرد و گفت: سه هزار عنوان کتاب در قالب 30 هزار جلد در این نمایشگاه عرضه شد که با 30 درصد تخفیف به فروش رسید.

هفته قرآن و عترت استان کرمانشاه از 18 تا 23 اردیبهشت برگزار شد.