منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

افزایش 17 درصدی کرایه تاکسی در کرمانشاه

 41825

1395/04/13

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی کرمانشاه از افزایش 17 درصدی نرخ کرایه تاکسی در این شهر خبر داد.

سجاد سلیمانی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه افزود: لایحه افزایش میانگین 17 درصدی نرخ کرایه تاکسی و آژانس‌های درون شهری  قبل از ابلاغ به تصویب شورای شهر و تأیید فرمانداری رسیده است.

سلیمانی با بیان اینکه تاکسیرانان موظف به چسباندن نرخ جدید بر روی شیشه خودروی خود هستند، گفت: نرخ‌های جدید تاکسی از یازدهم تیرماه به اجرا درآمده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی کرمانشاه با اشاره به اینکه در دیگر شهرها میزان افزایش کرایه برحسب شرایط کمتر یا بیشتر از این بوده است، گفت: درصد افزایش حق بیمه، هزینه های تاکسی و درصد افزایش خدمات مکانیکی خودروها، تورم سالیانه و ارتقاء معیشت تاکسیرانان شاخص‌های موردنظر برای این افزایش نرخ تاکسی بوده است.

سلیمانی افزود: آزادسازی نرخ حامل‌های انرژی در سال گذشته و تک نرخی شدن قیمت سوخت و عدم اختصاص یارانه به تاکسی‌ها باعث شد تا تفاوتی بین تاکسی‌ها با خودروهای شخصی نباشد و با توجه به فعالیت مسافربرهای شخصی عملا تاکسیرانان متضرر می‌شدند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با بیان اینکه هزینه‌های تاکسی هر سال افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: تاکسیرانان فقط از طریق کار با تاکسی امرار معاش می کنند، به همین دلیل در اعلام نرخ کرایه تاکسی باید وضعیت رانندگان تاکسی در نظر گرفته شود.

 سلیمانی سپس گفت: برای اطفال بالای 5 سال کرایه یک نفر محاسبه می‌شود.

وی تعداد تاکسی‌هایی که در شهر کرمانشاه تردد می‌کنند را 9800دستگاه اعلام کرد و افزود: روزانه حدود یک میلیون نفر سفر در شهر کرمانشاه با تاکسی انجام می‌گیرد.