منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

امدادرسانی به ۴۰۰ نفر در سیل اخیر

معاون هلال احمر کرمانشاه خبر داد

40237

1395/01/28

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی به ۴۰۰ نفر در استان طی بارندگی و سیلاب اخیر خبر داد.

جهانگیر پورحسن در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: از یکشنبه (۲۲ فروردین) تا کنون به ۹۷ خانوار با بیش از۴۰۰ نفر جمعیت امدارسانی کردیم.

وی با بیان اینکه امدادرسانی ها در کل استان پراکنده بود، یادآور شد: بیشتر در شهر های کرمانشاه، هرسین، بیستون، کنگاور، اسلام آباد، گیلانغرب و … امدادرسانی داشتیم.
وی از حضور ۷۱ تیم عملیاتی هلال احمر در این امدادرسانی ها خبر داد و ادامه داد: ۵۶ دستگاه انواع آمبولانس، خودرو کمک دار و … در این امدادرسانی ها مورد استفاده قرار گرفت.
به گفته این مسئول، یک مورد هم امدادرسانی با بالگرد هوایی هلال احمر به سه گرفتار در رودخانه سیمره در استان ایلام انجام شده است‌.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه همچنین از آبرسانی به شهر هرسین با دو تانکر ۲۰ هزار لیتری خبر داد و تاکید کرد: زیرساخت های آب این شهر به دلیل بارندگی شدید آسیب دید.
پورحسن عنوان کرد: به علاوه توزیع مواد غذایی و زیستی، چادر، پتو، نایلون سنگری، برنج، کنسرو، قند و شکر، خرما، نان و آب معدنی را نیز بین افراد گرفتار در سیلاب داشتیم.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اکنون یک روستا به نام « میان تنگ منصوری» در بخش حمیل در محاصره آب است که امدادرسانی به این روستا در حال انجام است.
وی افزود: ۱۰۰ تیم پنج نفره هلال احمر در سیلاب و بارندگی اخیر در استان پای کار بودند که آمادگی هنوز هم ادامه دارد.