منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

حدود 400 هکتار از مراتع و جنگل های شهرستان پاوه در آتش سوخت

82114202-70799532

 

1395/03/27

فرماندار پاوه گفت: حدود 400 هکتار از جنگل ها و مراتع منطقه شکار ممنوع ‘نانه ویژه’ این شهرستان در آتش سوخت.

پرویز ایده پور در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا افزود: این آتش سوزی که از عصر روز سه شنبه آغاز شده بود با تلاش نیروهای مردمی، جمعیت هلال احمر، محیط زیست، منابع طبیعی، نیروهای نظامی و انتظامی به ویژه بسیجیان و نیروهای سد داریان ساعت 18 و 30 دقیقه عصر چهارشنبه خاموش شد.
وی اظهار کرد: این آتش سوزی نیمه های شب گذشته مهار شد اما بر اثر وزش باد یکبار دیگر از ساعات اولیه صبح امروز مراتع و جنگل های منطقه دچار حریق شد.
ایده پور با اشاره به صعب العبور بودن منطقه و شیب تقریبا 90 درجه ای آن و همچنین روزه بودن مردم و نیروهای کمکی گفت: این موارد تا اندازه زیادی کار مهار آتش را کند کرد که در نهایت با کمک بالگرد جمعیت هلال احمر و نیروهای کمکی آتش سوزی مهار شد.
فرماندار پاوه تصریح کرد: در این آتش سوزی تعداد زیادی از جانوران منطقه نیز تلف شدند.
ایده پور با بیان اینکه عامل و یا عوامل این آتش سوزی مشخص نیست؛ افزود: یکی از عوامل مهم گسترش این آتش سوزی پوشش گیاهی بسیار فراوان این منطقه بود که به سبب بارش های بی سابقه سال زراعی جاری که طی 30 سال گذشته بی سابقه بوده است؛ عنوان کرد.
وی اظهار کرد: این پنجمین مورد آتش سوزی مراتع و جنگل های شهرستان پاوه در سال جاری است که چهار مورد قبلی با کمک نیروهای مردمی و ادارات با کمترین وسعت و خسارت خاموش شد.
وی از گردشگرانی که از مناطق دیدنی این شهرستان بازدید می کنند خواست تا در حفظ منابع ملی و جنگل ها و مراتع تلاش کرده و از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل ها اجتناب کنند.
شهرستان پاوه با بیش از 60 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد و دارای 77 هزار هکتار جنگل و مرتع است.