منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

راه آهن تا پایان دولت یازدهم به کرمانشاه می رسد

رییس جمهور در جمع مردم کرمانشاه:

 

راه آهن تا پایان دولت یازدهم به کرمانشاه می‌رسد

photo-shahreman-0427g

1395/04/27

ساعت : 12:00

شهرمن-گروه خبر

رییس جمهور  گفت: اقتصاد کشور برای حل معضل بیکاری باید رونق بگیرد. جوانان بدانند راهی به جز رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی نداریم.

به گزارش خبرنگار شهرمن دکتر روحانی در استادیوم آزادی کرمانشاه درجمع مردم اظهار داشت: کرمانشاه یک استان گردشگری و کشاورزی است که ۴۰۰تا۵۰۰میلی متر باران دارد. آب های این سرزمین باید مهار شود. این دولت بیشتر از همه دولت های گذشته برای آنکه آب را در منطقه مهار کند، کشاورزی و باغداری را آباد کند، دامداری را مدرن سازد، طرح های گلخانه ای را ایجاد کند، تلاش کرده است.

photo-shahreman-0427h

 

مهار آبهای غرب کشور از اولویت های دولت

روحانی با بیان اینکه بالاترین سرمایه گذاری در این زمینه در استان های غربی و کرمانشاه انجام شده است افزود: ۸میلیارد دلار از صندوق توسعه برای مهار آبهای ایران اختصاص یافته است.
رییس جمهور اظهار داشت: در سال ۹۳، ۶۰۰میلیار تومان، در سال ۹۴، یک هزارو۴۰۰میلیاردتومان در کرمانشاه برای طرح کنترل آبها سرمایه گذاری شده است. در سال جاری نیز قول می دهم ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیارد تومان به طرح آب در کرمانشاه اختصاص داده شود.
وی افزود: برای سال ۹۶ و ۹۷، نیز ۷۰۰۰میلیاردتومان در این زمینه اختصاص یافته و مردم خواهند دید در سال ۹۶ با افتتاح این طرح ها استان چهره دیگری به خود خواهد گرفت.
وی گفت: با اجرای سامانه آبرسانی با اعتبار ۲۲۴میلیارد تومان برای ۳۰هزار هکتار اراضی کشاورزی ، ۹۰ هزار شغل در کرمانشاه ایجاد خواهد شد و معضل بیکاری مرتفع می گردد.

photo-shahreman-0427j

 

راه آهن را تا پایان دولت به کرمانشاه خواهیم رساند

حسن روحانی با تاکید بر اینکه برای ایجاد اشتغال در کرمانشاه تلاش خواهیم کرد، در خصوص پروژه ها و مصوبات این سفر گفت: با اینکه بحث مناطق آزاد در لایحه و برنامه قبلی دولت نبوده اما همینجا به شورای عالی مناطق آزاد اعلام می کنم، این مورد را بررسی کنند.
وی با اعلام اینکه راه آهن تا پایان دولت به کرمانشاه خواهد رسید، از کمک دولت به طرح پالایشگاه آناهیتا و پتروشیمی چهارم از طریق فاینانس خارجی و صندوق توسعه ملی خبر داد.
رییس قوه مجریه اظهار داشت: در این سفر ۴۵ طرح و پروژه با اعتبار ۹۹۸ میلیارد تومان به تصویب رسیده که تمامی آنها در سال ۹۵ و ۹۶ اجرایی خواهد شد.

photo-shahreman-0427i

اقدامات موقت برای مواجهه با ریزگردها

وی حل مشکلات زیست محیطی را از دغدغه های مهم دولت برشمرد و یادآور شد: تا قبل از به روی کار آمدن دولت یازدهم، ۲میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در کشور تولید می شد اما این رقم در این دولت به ۲۵ میلیون لیتر در روز رسیده است. همچنین نیروگاه ها ۴۳ درصد سوختشان مایع بود اما هم اکنون گاز جایگزین سوخت مایع شده و تا پایان سال امیدواریم این سوخت مایع تا ۹ درصد تقلیل یابد تا از آلودگی هوای کشور کاسته شود.

روحانی با اشاره به اینکه منشا ریزگردها کشورهای عراق، سوریه، اردن و… می باشند، به ضرورت اقدامات موقت تا به نتیجه رسیدن مذاکرات بین المللی برای مهار ریزگردها تاکید کرد و تصریح داشت: فعال و تقویت کردن سیستم پیش بینی هواشناسی جهت آماده سازی مردم در هنگام بروز ریزگردها، عایق بندی ساختمان ها از جمله مدارس، ارائه تسهیلات بانکی به مردم برای عایق سازی منازل، واحدهای تجاری و…، تجهیز مراکز درمانی و اورژانس،توزیع ماسک های رایگان و استاندارد و آموزش و هشدار به مردم از جمله اقدامات موقت در مواجهه با ریزگردها می باشند.