منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

روزنه

 

اولويت با كنسرت هاي سنتي است

 شهرمن- مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمانشاه در نشستي مطبوعاتي در جمع خبرنگاران گفت: از درآمد حاصل از برگزاري کنسرت هاي موسيقي، ريالي به جيب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان نمي رود.

رحيمي زنگنه در ادامه در زمينه اجراي کنسرت هاي موسيقي گفت: اولويت ما در زمينه برگزاري کنسرت ها اجراي کنسرت هاي بومي محلي و سنتي است و خوشبختانه در سال جاري اين اولويت ها رعايت شده، بطوري که از 10 کنسرتي که در سال جاري برگزار شده 6 کنسرت مربوط به موسيقي سنتي و محلي و 4 کنسرت پاپ بوده است.

دغدغه امروز ما در مدارس «مسائل جنسي» است

ايسنا ـ قائم مقام معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه، در مراسم آغاز به کار طرح تربيت سفيران سلامت دانش آموزان گفت:دغدغه امروز ما در مدارس «مسائل جنسي» است. به گزارش ايسنا، خادمي سيگار را يکي از چالش هاي دانش آموزان عنوان کرد و افزود: عمده افراد سيگاري استعمال سيگار را از سنين نوجواني و از دوران مدرسه آغاز کرده اند و اين چالش بايد با دقت بيشتري در مدارس ما مورد توجه قرار گيرد.

وي مواد مخدر را ديگر چالش عنوان کرد و افزود: فراي اين دو چالش، چالشي ديگري که در مدارس با آن مواجه هستيم، بحث مسائل جنسي است. از مربيان بهداشتي و پرورشي مي خواهيم تا با حوصله و با دقت به سؤالات دانش آموزان در اين زمينه پاسخ دهند و سؤالات آن‌ها در زمينه آگاهي از اين مسائل را بي جواب نگذارند.

وي تصريح کرد: اگر دغدغه ما تا چندسال پيش بحث سيگار و مواد مخدر بود، امروز دغدغه ما در مدارس بحث مسائل جنسي است که بايد به اين دغدغه حتماً پرداخته شود.

اتوبوس هاي كرمانشاه كارتي مي شوند

ايرنا – طرح کارت بليت اتوبوس هاي کرمانشاه تا پايان امسال اجرايي مي‌شود. مدير عامل سازمان اتوبوسراني کرمانشاه در گفت و گو ايرنا اظهار کرد: با اجراي اين طرح، کارت بليت جايگزين پرداخت پول به رانندگان اتوبوس مي شود.

قدرت الله فعلي اظهار کرد: در اکثر اوقات مشاهده مي کنيم که رانندگان و مسافران به علت کمياب بودن پول خرد دچار کشمکش و سردرگمي مي‌شوند.

به گفته فعلي، با اجراي اين طرح از پرداخت پول خرد و تنش ها جلوگيري و در ناوگان حمل و نقل عمومي نظم و آرامش برقرار مي شود.

وي از اين طرح به عنوان يک پروژه «بي.او.تي» ياد کرد و افزود: کارت بليت شدن اتوبوس هاي شهري کرمانشاه پروژه سرمايه گذاري مشارکتي است که اعتبار خاصي ندارد.

اجرايي شدن پروژه هاي آب و فاضلاب

 كردپرس– مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري گفت: در حال تفاهم و انعقاد قرار داد با قرارگاه خاتم الانبياء براي اجراي برخي از پروژه هاي شرکت آب و فاضلاب شهري کرمانشاه هستيم.

مهندس منصور کياور با اشاره به اين‌که يکي ازاين پروژه ها مدول دوم تصفيه خانه کرمانشاه است، اظهار داشت: مقرر شده هزينه ساخت اين تصفيه خانه از محل فروش پساب تصفيه شده به صنايع بزرگ مانند پتروشيمي ها و نيروگاه برق تأمين و ساخت آن در مدت 3 سال انجام شود و به اتمام برسد. وي خاطر نشان کرد: ظرفيت اين تصفيه خانه 74 هزار مترمکعب در شبانه روز مي باشد.