منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

325 کرمانشاهی به دلیل آلودگی هوا به بیمارستان ها مراجعه کردند

82118814-70807808

1395/03/31

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مراجعه 325 نفر به بیمارستان های استان به دلیل آلودگی هوا بر اثر ورود ریزگردها در روزهای جمعه و شنبه خبر داد.

دکتر ساره محمدی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا افزود: این آمار مربوط به 48 ساعت بوده و تا پایان روز شنبه گزارش شده که مصادف با اوج آلودگی هوای استان در ماه اخیر بوده است.
وی اظهار کرد: از 325 نفر مراجعه کننده به بیمارستان های استان، 10 نفر به دلیل وضعیت جسمانی نامناسب براثر تنفس در هوای آلوده بستری شده اند.
محمدی ادامه داد: افرادی که به مشکلات ریوی، آسم و یا قلبی مبتلا هستند سعی کنند در هوای آلوده از منزل خارج نشوند و در غیر این صورت از ماسک استفاده کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر نوشیدن مایعات زیاد در افطار تا سحر تاکید کرد و افزود: نوشیدن شیر، مصرف میوه ها و سبزی های تازه در کاهش آثار سوء برجای مانده از ریزگردها در بدن تاثیرگذار است.
کیفیت هوای کرمانشاه روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته در وضعیت بحران قرار داشت.
از ابتدای سال جاری تاکنون، هوای کرمانشاه 9 روز در حالت هشدار و یک روز در حالت اضطرار و دو روز در وضعیت بحران قرار داشته است.
شهروندان کرمانشاه در سال 94 هم، 36 روز در هوای خارج از استاندارد نفس کشیدند که 33 روز آن شرایط هشدار و سه روز هم وضعیت اضطرار را تجربه کردند.