منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

استقبال‌ مردم ‌و ‌مسئولان ‌از‌ کمپين ‌کاغذ‌ زباله ‌نيست

هفته نامه شهرمن / شماره 51 / 20 شهریور1397

raw-3

استقبال‌ مردم ‌و ‌مسئولان ‌از‌ کمپين ‌کاغذ‌ زباله ‌نيست

کمپين “کاغذ زباله نيست” در شهرستان جوانرود با استقبال مردم و حمايت مسئولان مواجه شد.

ايده پردازکمپين گفت: اين کمپين براي دومين بار در شهرستان جوانرود آغاز به کار کرده است.

سردار صديقي با بيان اينکه مردم جوانرود در سال گذشته 5 تن و 200 کيلوگرم کاغذ باطله به اين کمپين تحويل دادند افزود: کاغذهاي باطله پس از جمع آوري در تهران به يک شرکت بازيافت به قيمت 3ميليون و 300 هزارتومان فروخته شد و درآمد حاصل از آن صرف خريد لوازم التحرير براي 564 دانش آموز بي بضاعت شد.

اين فعال محيط زيست عنوان کرد: امسال نيز قصد داريم درآمد حاصل از فروش کاغذهاي باطله را صرف خريد وسائل بازي قابل نصب در پارک براي کودکان کم توان ذهني و جسمي کنيم.

وي تاکيد کرد: گرچه اين تجهيزات بسيار ناچيز خواهد بود اما هدف اين است که حرکتي براي ديده شدن کودکان کم توان باشد به اميد آنکه مسئولان درآينده آن را توسعه دهند.

سردار صديقي از استقبال مردم و مسئولان در طرح جمع آوري کاغذهاي باطله خبر داد و اظهار کرد: در اين چندروز بسياري از مسئولان مانند فرماندار جوانرود، رئيس محيط زيست شهرستان، مسئولان جهادکشاورزي از محل کمپين بازديد کردند و کاغذهاي باطله مجموعه‌ي خودشان را به کمپين تحويل دادند.

وي افزود: بسياري از شهرها اين کمپين را الگو قرار داده و قرار است فعالان محيط زيست، کمپين کاغذ زباله نيست را در شهرهاي ديگر فعال کنند.

صديقي با اشاره به اهميت اقتصادي و محيط زيستي بازيافت زباله اظهار کرد: در بسياري از کشورهاي توسعه يافته به زباله طلاي سياه مي گويند.