منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

اخبار انجمن سینمای جوان کرمانشاه

انیمیشن کرمانشاهی «ابر رحمت» به بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی راه یافت 

photo810181594423863213
photo810181594423863214
photo810181594423863215
انیمیشن کوتاه «ابر رحمت»

1395/05/14

شهرمن – گروه فرهنگ و هنر

انیمیشن کوتاه” ابر رحمت” به نویسندگی و کارگردانی سعید احمدیان و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان کرمانشاه به بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی راه یافت. سعید احمدیان که سه تندیس نویسندگی فیلمنامه از جشنواره های ملی را از آن خود کرده در اولین تجربه کارگردانی داستانی معنوی در خصوص دعای باران را دستمایه انیمیشن خود قرار داده است. این اثر در زمان ۵دقیقه و با تکنیک سه بعدی تولید شده است. ایوب بلندین , حسین اکبری و سهیلا رمیم سایر عوامل فنی فیلم را تشکیل می دهند.

راهیابی دو فیلم به بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم سلامت

دو عنوان فیلم از انجمن سینمای جوانان کرمانشاه به بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم سلامت راه یافت. “ناک اوت”مستندی در خصوص معضل دوپینگ است که تحقیق و کارگردانی آن را کیوان شمشیربیگی برعهده داشته است. همچنین مستند”سینما اتیسم”به کارگردانی زهرا مرادی که به بررسی کودکان مبتلا به اتیسم میپردازد فیلم دیگری از دفتر سینمای جوان کرمانشاه است که جز سی و نه فیلم برگزیده بخش مسابقه به شمار می رود. جشنواره فوق از یکم تا پنجم شهریور در تهران برگزار می گردد.

برگزاری کارگاه دو روزه کارگردانی فیلم کوتاه در محل تالار آمفی تاتر هنرستان هنرهای زیبا

کارگاه دو روزه کارگردانی فیلم کوتاه روزهای ۱۷و ۱۸مرداد ماه جاری با حضور رهبر قنبری کارگران سینمای ایران در محل تالار آمفی تاتر هنرستان هنرهای زیبا برگزار می گردد. این کارگاه دو روزه با حضور علاقمندان فیلم کوتاه به مبحث کارگردانی در این نوع سینما میپردازد. رهبر قنبری کارگردان فیلم تحسین شده ” پرنده باز کوچک” می باشد که سابقه ساخت فیلمهای کوتاه متععدی را در کارنامه هنری خود دارد

ارسال 19 عنوان فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان کرمانشاه به سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

نوزده عنوان فیلم از تولیدات انجمن سینمای جوانان کرمانشاه به سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ارسال شد .این آثار شامل دو عنوان انیمیشن, چهار فیلم کوتاه داستانی دو عنوان فیلم تجربه گرا و یازده عنوان مستند می باشد که همگی از تولیدات دفتر کرمانشاه می باشند. ۱۱۷ کشور درسی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارند که از ۱۸لغایت ۲۴آبان ماه ۹۵در پردیس چارسو با یکدیگر رقابت می کنند.