منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

مطبوعات بايد دستگاه های اجرایی را نقد كنند

photo-shahreman-0517c

استاندار كرمانشاه:

مطبوعات بايد دستگاه های اجرایی را نقد كنند

1395/05/18

شهرمن – گروه خبر

اسدالله رازانی استاندار كرمانشاه در مراسم گراميداشت روز خبرنگار كه یکشنبه شب (17 مرداد) در محل سالن باغچه مينو برگزار شد، اظهار داشت: مطبوعات باید دستگاه های اجرایی استان و مسئولين را نقد کنند و ما از این مساله استقبال می کنیم.
وی افزود: با توجه به تنوع افکار وعقاید گوناگون كه باعث به وجود آمدن پتانسیل اختلاف و چالش شده است؛ لازم است اهالي رسانه و مطبوعات استان علاوه بر فرهنگ سازي، زمينه‌ي توسعه را نيز فراهم نمايند.

رازاني با اشاره به اين كه تفكري اصلاح طلبي دارد و براساس اين پایگاه سیاسی و مبانی فکری  پيرو آزادي بيان مي باشد و از انتقاد استقبال می نمايد اظهار داشت: تاکنون از مطبوعات به دادگستری شکایتی نکرده ايم و آرزوی ما این است که مصونیت آهنینی که برخی روزنامه ها و سایت هاي خبري دارند برای تمام رسانه ها باشد.
وي در پاسخ به يكي از اصحاب رسانه كه از عدم صدور مجوز براي پوشش خبري سفر رياست جمهوري به كرمانشاه گلايه داشت اظهار نمود: ای کاش در دوره های مختلف برخورد با مطبوعات به اخراج از جلسات ختم می شد و خبرنگاران به زندان نمی رفتند.
وي با بيان اينكه در استانداري عیب خود در اطلاع رسانی را برطرف می کنیم افزود: دولت تدبیر و امید متعهد است که هرگز دروغ نخواهد گفت. ما نخواهیم گفت دولت قبلي كاري نکرده و ما فقط کار کردیم، مردم در مقام داوری هستند. ما تمام تلاش خود را برای توسعه هدفمند استان کرمانشاه به کار خواهیم گرفت.

photo-shahreman-0517a

استاندار كرمانشاه در ادامه با بيان اقدامات مؤثر دولت تدبير و اميد در استان كرمانشاه طي سه سال گذشته اظهار داشت : راه آهن کرمانشاه در دولت اصلاحات شروع شد و در هشت سال دولت احمدی نژاد به نتیجه نرسید اما در دولت تدبير و اميد تکمیل و موجب تحول عظیمی در استان خواهد شد.

 وي با اشاره به اينكه به حمدالله استان كرمانشاه در مسير توسعه گام بر مي دارد بيان داشت: طرح گرمسیری به تنهایی در کرمانشاه انقلابی ایجاد خواهد کرد. همچنين طرح عظيم پتروشیمی اسلام آبادغرب با یک و نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری برای حل مشکل بیکاری استان کافی است.
وي تاكيد كرد: موضوع منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نیز همچنان مطرح است و به دنبال به نتیجه رساندن آن هستیم.
رازاني در پايان از اصحاب رسانه خواست كه مواظب باشند با سياه نمايي، اميد به آينده را در مردم

و به خصوص جوانان از بين نبرند.

در بخش ديگري از اين مراسم ابراهیم رحیمی زنگنه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه با بيان اينكه رسالت یک خبرنگار اطلاع رسانی دقیق و صحیح است افزود: گسترش شبکه های مجازی و فن آوری‌هاي نوين امروز کار خبرنگاری را سخت و نفس گیر کرده است.

photo-shahreman-0517b

وي افزود : كار اصحاب رسانه بسيار ارزشمند است و دولت وظيفه دارد كه زمينه‌ي مناسب را براي فعاليت اصحاب رسانه و مطبوعات فرهم نمايد.
وي با اشاره به سابقه‌ي صد ساله‌ي جامعه مطبوعات استان كرمانشاه اظهار داشت: هم اكنون ١٩ خبرگزاری فعال، ٤٠ نشریه محلی، ٨٨ نمایندگی رسانه های سراسری در کرمانشاه فعالیت می کنند.

وي ادامه داد: طي سه سال گذشت ٢٠ نشریه و ١٠ سایت خبری در استان کرمانشاه مجوز فعالیت گرفته اند.
فريدون معتمديان ، مدیرعامل خانه مطبوعات کشور و رییس خانه مطبوعات استان کرمانشاه در بخشي ديگر از اين مراسم اعلام کرد: به زودی لایحه سازمان نظام رسانه ای کشور به منظور تصویب به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود و در صورت تصویب این لایحه؛ انقلابی در رسانه های کشور به وجود می آید.

وي در ادامه افزود: به زودی اصلاحیه قانون مطبوعات نیز به مجلس ارایه خواهد شد

معتمديان با بيان اينكه : در دولت تدبیر و امید کارهای خوبی در بخش رسانه ها انجام شده که می تواند برای توسعه این بخش اثرگذار باشد اضافه کرد: خوشبختانه خانه مطبوعات کشور صندوق قرض الحسنه ای راه اندازی کرده و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از آن حمایت كرده است.
وي جایگاه خبرنگار در جامعه و افكار عمومي را ارزشمند دانست و افزود : ما وظیفه داریم این جایگاه را حفظ کنیم.

در این مراسم که از سوی استانداری كرمانشاه؛ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان کرمانشاه برگزار شد چهار نفر از نمايندگان رسانه ها طي سخنان دغدغه هاي خود را با استاندار و مسولين فرهنگي استان در ميان گذاشتند.