منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

مهار آتش سوزي پتروشيمي در کمتر از 4 ساعت يک موفقيت بزرگ بود

4

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه گفت: مهار آتش در يکي از مخزن هاي مواد نفتي پتروشيمي بيستون در کمتر از 4 ساعت و در شرايط دشوار، تنها با جانفشاني فرزندان دلير کرمانشاهي انجام شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ رضا رحيمي با اشار ه به حادثه بروز آتش سوزي در يکي از مخزن ها مواد نفتي پتروشيمي بيستون گفت: بعد از ظهر  ديروز روز سختي داشتيم، هنگامي که اطلاع دادند که پتروشيمي بيستون آتش گرفته، بلافاصله ضمن اطلاع رساني به دستگاههاي  ذيربط، در اين مجتمع حضور يافتيم.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري ادامه داد: هنگامي که آنجا رسيديم يکي از مخازن مواد نفتي در حال سوختن بود و شعله  هايي آتش به افرادي که در نزديکي ماشين هاي آتش نشان بودند امان نمي داد.

اين مدير ارشد عنوان کرد: ديگر مخازن با فاصله چند متري اين مخزن مشتعل قرار داشتند و امکان انجام عمليات از جبهه هاي مختلف ميسر نبود و هر لحظه امکان سرايت آتش به ديگر مخزن ها وجود داشت.

وي بيان نمود: با تلاش فداکارانه آتش نشانان عزيزان طي کمتر از 4 ساعت آتش دو بار مهار شد و قبل از غروب آفتاب به لطف الهي کاملا خاموش شد. اين موفقيت حاصل يک کار تيمي و هماهنگي کامل بود.

رحيمي در ادامه تصريح کرد: بايد از جانفشاني بچه هاي کرمانشاهي و البته مديريت خوب دستگاه هاي ذيربط سپاسگذاري کرد زيرا در غير اينصورت فاجعه اي به بزرگي آتش سوزي مجتمع بوعلي ماهشهر در کرمانشاه رخ ميداد.

وي ادامه داد: متأسفانه پوشش خبري مناسبي در مورد مهار آتش در کمتر از 4 ساعت از يک جبهه صورت نگرفت کاري که با دليري  فرزندان اين ديار و بدون کمک هيچ استان ديگري انجام شد. البته لطف الهي بالاتر از همه بود.