منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

نوروز95 فرشتگان ‌رحمت ‌در كنار جمعيت‌ هلال‌ احمر

Helal

گروه خبر-شبنم مايلي

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان کرمانشاه از آغاز طرح نوروزي جمعيت هلال احمر استان از اسفند ماه خبر داد.

محمدرضا اميريان در جمع خبرنگاران گفت: طرح نوروزي هلال احمر امسال هم مانند سال هاي گذشته هم زمان با سراسر کشور از اسفند آغاز مي شود و تا 15 فروردين سال آينده ادامه دارد.

وي با بيان اين‌که طرح امداد نوروزي در سه بخش امداد و نجات، راهنمايي مسافران و حمايت از نيازمندان انجام مي شود، خاطرنشان کرد: در طرح امداد و نجات پايگاه ثابت، سيار و موقت هلال احمر مشارکت دارند.

اميريان يادآوري کرد: همچنين دستگاه خودرو امداد و نجات، يک فروند بالگرد و يک دستگاه اتوبوس آمبولانس تختخوابي نيز در طرح امداد و نجات نوروزي به کار گرفته خواهد شد.

وي در ادامه بيان داشت: در بخش راهنمايي مسافران نوروزي نيز هزار بروشور تهيه شده که در اماکن نوروزي و تاريخي و درشعبه بين مردم توزيع خواهد شد.

مدير عامل جمعيت هلال احمر استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در اين طرح پايگاه دوستدار فضاي کودکان نيز در ورودي شهرها در نظر گرفته مي شود.

اميريان همچنين از برپايي خيمه نماز توسط جمعيت هلال احمر در طرح نوروزي خبر داد و با اشاره به حضور ساير دستگاه‌هاي استان در ستاد خدمات سفرهاي نوروزي، گفت: سه طرح ديگر در قالب طرح نوروزي توسط هلال احمر اجرا مي شود که طرح حمايت از نيازمندان با عنوان «فرشتگان رحمت» از جمله اين طرح هاست که خود خيّرين بدون بودجه هلال احمر در آن مشارکت مي کنند و بسته هايي را بين نيازمندان توزيع خواهند کرد.

وي ابراز اميدواري کرد، نوروز امسال کرمانشاه مملو از گردشگران داخلي و خارجي باشد و کمترين حادثه را در اين ايام داشته باشيم.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان کرمانشاه از مردم خواست در مواقع اضطراري خونسردي خود را حفظ کنند، الزامات سفر را همراه داشته باشند و تلفن را هميشه به خاطر داشته باشند.