منوی دسته بندی
پایگاه‌اطلاع‌رسانی

تأمين اجتماعي

مدير درمان سازمان تأمين اجتماعي استان كرمانشاه:

طی سال جاری 250 ميليارد تومان در بخش درمان هزينه شده است

 

Dr SOHRABI

شهر من – گروه خبر

بيمه تأمين اجتماعي در استان كرمانشاه، 700 هزار نفر را تحت پوشش دارد و اين ميزان 37 درصد جمعيت دو ميليون نفري اين استان را شامل مي شود.

مديريت درمان سازمان تأمين اجتماعي استان كرمانشاه، با دو بيمارستان «حضرت معصومه (س) و شهدا»، دو پلي كلنيك شبانه روزي و دو درمانگاه عمومي«اسلام آباد غرب» و «بيستون» و دفتر رسيدگي به اسناد پزشكي در سطح استان وظيفه ارائه خدمت به بيمه شدگان را دارا مي باشد.

دكتر سيامك سهرابي مدير درمان تأمين اجتماعي استان كرمانشاه، در خصوص عملكرد حوزه هاي مختلف اين مديريت طي 9 ماهه سال جاري، گفت: در اين مدت بيش از 17هزار بيمار در دو بيمارستان ملكي تأمين اجتماعي بستري شده اند و بيش از 10 هزار جراحي در اين بيمارستان ها انجام شده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.

وي افزود: در بيمارستان حضرت معصومه(س) نيز، 5هزار زايمان انجام گرفته است.

دكتر سهرابي، با اشاره به اينكه در سال جاري نزديك به 250 ميليارد تومان صرف هزينه هاي بخش درمان شده است اظهار داشت: در اين حوزه نسبت به سال گذشته 47 درصد افزايش بودجه داشته ايم.

وي يادآور شد: دفتر رسيدگي به اسناد پزشكي نيز با انعقاد قرارداد از طريق خدمت با يك هزارو 35 مركز، خدمات درماني به بيمه شدگان عزيز ارائه مي دهد.

اين مقام مسئول اقدامات انجام شده در حوزه درمان را متنوع و مناسب دانست و اظهار داشت:راه اندازي بخش هاي قلب و CCU در بيمارستان حضرت معصومه(س) و بخش گوش، حلق و بيني و جراحي مغز و اعصاب در بيمارستان شهدا، از جمله اقدامات حوزه درمان تأمين اجتماعي مي باشد.

Dr SOHRABI 2

دكتر سهرابي، خاطر نشان ساخت: جذب متخصص راديولوژي و جراحي عمومي در بيمارستان حضرت معصومه(س)، جذب متخصص گوش، حلق و بيني و متخصص نورولوژي در بيمارستان شهدا، انعقاد خريد خدمات از طريق برون‌سپاري، افزايش تقريبي 10 درصدي ضريب اشغال تخت در بيمارستان ها، استقرار سيستم مديريت سبز در بيمارستان حضرت معصومه(س) و آغاز مطالعه و طرح ريزي تعيين قيمت تمام شده خدمات سرپايي در قالب سيستم هزينه يابي بر مبناي فعاليت را مي توان از ديگر اقدامات صورت گرفته در بخش درمان برشمرد.

وي در ادامه در خصوص حوزه IT، بهداشت و پشتيباني بيان داشت: در زمينه بهداشت، اين مديريت در بيمارستان حضرت معصومه(س) از سوي سازمان حفاظت از محيط زيست موفق به دريافت لوح مديريت سبز شد. در حوزه IT نيز با تجهيز سخت افزاري تمامي واحدهاي تابعه و راه اندازي سيستم جامع بيمارستانيHIS، و پياده سازي بستر خط فيبر نوري و شبكه هاي محلي و اضطراري مراكز تابعه اقدامات خوبي انجام داده است.

دكتر سيامك سهرابي با بيان اين‌كه با برگزاري آزمون استخدامي سراسري همزمان با ايام مبارك دهه فجر، كسري نيرو تا حد امكان در اين حوزه جبران شده است، گفت: همچنين همزمان با ديگر فعاليت ها، ناوگان خودروهاي نقليه سواري و آمبولانس نوسازي شد.

وي به اقدامات آموزشي انجام شده نيز اشاره كرد و اظهار داشت: بيش از 219 دوره آموزشي و 38هزار و 497 نفرساعت آموزش ارائه شده است.

دكتر سهرابي افزود: اعتباري بالغ بر 94 ميليون، تومان جهت تأمين نيازهاي آموزشي مديريت درمان در شش ماهه نخست سال‌ جاري اختصاص يافته است.

مدير درمان سازمان تأمين اجتماعي استان كرمانشاه، در پايان گفت: در پي تلاش هاي فراوان دولت تدبير و اميد، اميدواريم شاهد شيرين شدن كام ملت ايران در پسابرجام و تداوم موفقيت هاي اقتصادي كشور عزيزمان باشيم.